Legia Tennis Schools MyVinci

Unikalny program Legia Tennis Schools dla klas 1-3 w prestiżowej szkole MyVinci. Celem tego projektu jest połączenie oferty edukacyjnej z niezwykle bogatym programem sportowym realizowanym w ramach najlepszych w kraju szkółek sportowych (Legia Tennis Schools & Legia Judo Schools) wraz z ofertą specjalistycznych zajęć ogólnorozwojowych przeprowadzanych przez klinikę Enel-Sport

 

Czym jest program Legia Tennis Schools?

Program Legia Tennis Schools to autorski system szkoleniowy, który powstał w ramach Akademii Tenisowej Legii Warszawa.  Jest atrakcyjną formą nauki tenisa dla dzieci poniżej 10 roku życia, która odbywa się według systemu Tenis 10. Oznacza to, że wielkość kortu i siatki, rodzaj piłek (a dokładnie wysokość na jaką się odbijają) oraz długość rakiet dostosowana jest do wieku oraz umiejętności zawodnika. 

W praktyce, dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie. Ta forma szkolenia tenisowego sprawia, że dzieciom łatwiej jest nauczyć się podstawowych uderzeń na korcie. Dzięki temu już 3-latek może stawiać swoje pierwsze kroki na korcie tenisowym i szybko zacząć bawić się tenisem. Co najważniejsze system Legia Tennis Schools akcentuje wszechstronny rozwój zawodników poprzez zabawę. Treningi przeprowadzane w ramach programu to nie tylko nauka techniki podstawowych uderzeń, to także możliwość rozwijania tak ważnej dla dzieci koordynacji ruchowej oraz okazja do świetnej zabawy. 

Jak wygląda szkolenie Legia Tennis Schools dla MyVinci?

Treningi Legia Tennis Schools trwają pełną godzinę zegarową. Dzieci trenują w małych kameralnych 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowaną do pracy z dziećmi kadrę trenerską. Trening rozpoczyna zawsze rutynowa rozgrzewka. Po niej następuję część techniczna, w czasie której zawodnicy poznają i szkolą elementy techniczne, takie jak forehand, backhand oraz serwis. Pod koniec treningu organizowane są rozegrania punktowe, podczas których dzieci mają okazję do pierwszej rywalizacji na korcie bądź przeprowadzane są zabawy ruchowe. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w formie zabaw, tak aby przyswajanie umiejętności było dla młodych adeptów jak najatrakcyjniejsze. Przy każdym ćwiczeniu prócz założeń związanych z techniką, dzieci mają za zadanie trafić w daną strefę bądź kierować piłką w ustawioną piramidę po to, aby skupić uwagę młodego tenisisty na każdym uderzeniu.

Każdego miesiąca, tydzień po tygodniu, będą realizowane następujące bloki tematyczne, przy czym z każdym miesiącem ich poziom trudności będzie wzrastał oraz będą się zmieniały ich cele oraz założenia treningowe:

Trening Techniczny

Podczas tych treningów Trenerzy będą się skupiali na technice poszczególnych uderzeń, takich jak forehand, backhand oraz serwis

Trening Techniczny II

Na nich zawodnicy będą trenowali łączenie uderzeń po koźle (forehand, backhand) przy zachowaniu odpowiedniej techniki oraz będą poznawać specyfikę pierwszego i drugiego serwisu

Trening Vollejowy

To treningi poświęcone uderzeniem z powietrza, czyli vollejowi forehand, backhand oraz smeczowi

Rozegrania

Na nich zawodnicy będą uczyli się w pierwszej kolejności umiejętności utrzymywania między sobą wymian, a gdy to opanują, będą uczyli się rozegrań punktowych, zasad liczenia punktów oraz pierwszej rywalizacji podczas sparingów

Bloki treningowe

Poranne bloki treningowe będą ukierunkowane na poznawanie podstawowych uderzeń oraz na doskonalenie techniki – tak niezwykle ważnej w tenisie.

W blokach popołudniowych, po całym dniu wypełnionym szkolnymi obowiązkami będzie czas na wykorzystanie nabytych umiejętności w praktyce w czasie gier punktowych oraz w trakcie zabaw tenisowych. 

Co daje uczestnictwo w programie MyVinci Sports School?

  • propagowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat / promocja zdrowego stylu życia
  • zaszczepianie miłości do tej dyscypliny sportu / popularyzacja sportu wśród młodzieży
  • wychowanie w sportowym duchu 
  • wszechstronny i harmonijny rozwój 
  • zachęcenie najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu
  • świetną zabawę poprzez przeróżnego rodzaju ćwiczenia ruchowe 
  • wprowadzenie dzieci do pierwszej rywalizacji sportowej według zasad fair play
  • poprawę ogólnej sprawności fizycznej (koordynacja, szybkość)
  • nauka optymalnej organizacji czasu pozaszkolnego 

Dzięki spójnej myśli szkoleniowej gwarantujemy, że przy regularnych treningach dzieci będą przygotowane do pierwszych startów turniejowych w rywalizacji dzieci do lat 10, która odbywa się w 4 kategoriach wiekowych Tenis 10.

Proponowany przez nas bogaty i doskonale uzupełniający się program sprawi, iż dzieci będą każdego dnia wszechstronnie się rozwijały, zarówno sportowo, jak i intelektualnie. Połączenie treningów ogólnorozwojowych wraz z basenem oraz judo będzie miało niezwykłe przełożenie na postępy tenisowe, w którym to sporcie dobre przygotowanie fizyczne odgrywa kluczową rolę oraz pozwala zachować zdrowie oraz ukształtować prawidłową sylwetkę na przyszłość.

Program realizowany jest przy współpracy z Legia Tennis School